top of page

מדריך לחתונה אזרחית

חתונה בקפריסין

בשנים האחרונות אנו רואים צמיחה הולכת ועולה של מספר הזוגות הישראלים הבוחרים להתחתן בחתונה בקפריסין.
בעמוד זה נספק לכם את כל המידע בצורה המסודרת ביותר על איך ניתן לבצע את החתונה באופן מהיר ויעיל.

 

מדריך חתונה בקפריסין

1. מועד החתונה - השאלה הראשונה שכדאי לשאול את עצמכם היא מתי תרצו להתחתן? העיריות בקפריסין מקיימות חתונות בכל ימי השבוע במהלך שעות הבוקר-צהריים מוקדמות. אם מעוניינים להתחתן בימים שבת או ראשון. או בשעות הערב או במקום מחוץ לעירייה ישנה אגרה נוספת (פירוט כל האגרות מטה). על מנת להערך מבחינת זמנים מומלץ על תכנון לפחות חודש מראש כדי להספיק לטפל בכל הניירת וההסדרים באופן ייסודי ונינוח.

2. טיפול בניירת או הפקת אירוע - השאלה השניה שתרצו לשאול את עצמכם היא האם אתם מעוניינים רק בטיפול בניירת עבור החתונה האזרחית או בהפקת אירוע בקפריסין לכל המשפחה והחברים. אם רוצים רק לטפל בניירת ניתן לעבור את כל התהליך מקצה לקצה בתוך חודש אם מעוניינים בהפקת אירוע, מומלץ לתאם בין 3 חודשים לשנה מראש כדי שיהיה לאורחים זמן להערך להגיע לחתונה בחו״ל.
בכל אופן ברגע שמתכננים לטוס למעלה מ 10 אנשים, כבר מומלץ להסתייע בחברת הפקות אשר בין היתר מטפלת גם בניירת. במידה וטסים רק על מנת להסדיר את הניירת ורוצים לטפל באופן עצמאי (זו כמובן גם הדרך הזולה ביותר) תוכלו לעקוב אחר השלבים הבאים:

א. הזמנת תמצית רישום ממשרד הפנים - ניתן לגשת למשרד הפנים ולבקש אותה או להזמין אונליין (לחצו כאן להזמנת תמצית רישום אונליין), הנפקת המסמך נדרשת עבור שני בני הזוג והיא מתבצעת ללא עלות. שימו לב - על תמצית הרישום להיות בתוקף של עד 3 חודשים ממועד החתונה, כלומר אם החתונה המתוכננת חלה בחודש יוני יש להוציא תמצית לא לפני חודש מרץ וכן הלאה.

ב. הזמנת תעודת לידה - שימו לב את מסמך זה יש להזמין באנגלית - גם מסמך זה מונפק ללא עלות! (לחצו כאן להזמנת תעודת לידה) לא כל העיריות דורשות את מסמך זה והוא משמש כגיבוי בלבד. מכיוון שהוא חינמי וכן שאין צורך לתרגם אותו (מכיוון שהוא באנגלית) אנו ממליצים להנפיק אותו בכל מקרה.

ג. כל המסמכים יגיעו בדואר לכתובת המופיעה בתעודות הזהות שלכם.

ד. הורידו את אפליקציית CamScanner - צלמו את המסמכים באיכות גבוהה (או סרקו אותם באמצעות סורק) וסגרו אותם כקובץ PDF

ה. שלחו לתרגום, נוטריון ואפוסטיל (ראו סעיף 4) - ישנם מספר ספקים בתחום זה, המחיר הממוצע נע בין 700-100 ש״ח. קחו בחשבון שבכל מקרה יהיה צורך בתשלום עלות הנוטריון והאפוסטיל. ולכן מומלץ לדעתנו להסתייע בספק שיחסוך את כאב הראש.
 

3. תיאום מועד מול העירייה - במקביל נפנה לעירייה על מנת לשריין את מועד החתונה המבוקש, שימו לב בקפריסין לפעמים לוקח זמן לענות למיילים לכן מומלץ לפנות גם בשיחת טלפון. מומלץ לפנות לעירייה כחודשיים מראש.
באזור פאפוס ניתן להתחתן ב 3 עיריות - בכולן המחיר זהה. ניתן לחפש בגוגל את השם של העירייה בשילוב Weddings ולראות לאיזה אזור יותר מתחברים. כולן נמצאות במרחק של נסיעות מונית מהעיר פאפוס בעלות של 20-30 אירו לכיוון.

ניתן להתחתן גם בעיריות במחוזות לרנקה, ניקוסיה, איה נאפה ולימסול. הפרטים של כל העיריות נמצאים בקלות בגוגל.

עיריית פאפוס (Pafos) - העירייה הגדולה ביותר והעמוסה ביותר מבין ה 3
על מנת להתחתן בעיריית פאפוס יש למלא את הטופס הזה באתר העירייה הרשמי.

אלו פרטי ההתקשרות הרשמיים - Civil Marriages Office
Tel:26822350, 26822353
civil.marriages@pafos.org.cy

עיריית פאייה (Peiya) - עיר קטנה ורגועה יותר מפאפוס, צמודה אליה ומעט צפונית לה.
info@pegeiamunicipality.com
Tel: 357 26621244

עיריית ירוסקיפו (GEROSKIPOU)
עיר שקטה ונעימה צמודה לפאפוס, לעירייה זו ניתן לפנות גם בפייסבוק וכמובן באתר
Tel: 357 26960797, 357 26960823
weddings_geroskipou@cytanet.com.cy

4. תרגום נוטריוני - השלב הבא הוא שליחת המסמכים לתרגום נוטריוני - זהו תרגום רשמי אשר מטרתו היא להוכיח לרשויות בקפריסין שהנכם רווקים ורשאים להתחתן. ניתן למצוא באינטרנט חברות רבות אשר מספקות את השירות, אשר בד״כ גם כולל בתוכו את הסעיף הבא - אפוסטיל. מחירי התרגום, הנוטריון והאפוסטיל יחד נעים סביב ה 800-900 ש״ח לזוג רווקים.
מבחינת הביצוע - למעשה יתרגמו כל אחד מהמסכים של בני הזוג, יכרכו אותם ביחד עם סרט נוטריוני אדום וחותמת רשמית של נוטריון, לאחר מכן ילקח המסמך ויעבור חותמת אפוסטיל. ניתן גם לבצע את התרגום בעצמכם על מנת לחסוך בתשלום, אך חובה להחתים נוטריון על המסמכים בכל מקרה. מסמכים ללא חותמת נוטריון וללא אפוסטיל לא יתקבלו בעירייה.

5. חותמת אפוסטיל - זוהי חותמת רשמית של בית משפט או מוסד רשמי אחר במדינת ישראל אשר מאשרר את נכונות המסמכים. לרוב הספק שיעסוק בתרגום יטפל בזה גם, אם תרצו לעשות את זה בעצמכם, ניתן לאחר התרגום והכריכה הנוטריונית לגשת למזכירות בית המשפט הקרוב לאזור מגוריכם ולבקש שיחתמו לכם, שירות האפוסטיל בבתי המשפט ניתן בימים א'-ה' בשעות 8:30 עד 13:30. עלות האפוסטיל: 34 ש"ח.

6. אשרור מסמכים - לאחר קבלת כל המסמכים, בצעו סריקה או צילום איכותי נוסף של המסמכים ושלחו אותם לעירייה בה תיאמתם את החתונה, המטרה היא אשרור מראש של המסמכים על מנת להמנע מעגמת נפש אם חל בהם פגם כלשהו. חשוב לפנות בצורה מכובדת ויפה לנציגי העירייה ולבקש מהם לבחון את המסמכים ולתת לכם אישור כי הם תקינים ואתם יכולים להגיע להתחתן.

7. הזמנת כרטיס טיסה ומלון - במידה ולא בחרתם בשירות מלא של חברת הפקה אשר מסייעת עם טיסות ומלון תוכלו להזמין טיסות באמצעות אתר SkyScanner ולינה באמצעות אתר Booking.

8. טקס החתונה - ביום החתונה תגיעו לעירייה מספר דקות לפני המועד המתואם ונוודא שזכרנו להביא איתנו דרכונים וטבעות שהינם בגדר חובה לביצוע הטקס.
הטקס הוא טכני ומקבלים לקרוא טקסט מובנה שלא ניתן לשנות, נציג העירייה יקריא לכם ואח״כ תקריאו אחד לשני, בסיום הטקס תענדו טבעות ו… You may kiss the bride :)

9. אפוסטיל בקפריסין - יש לוודא עם העירייה בה מתחתנים כי לאחר החתונה הם שולחים את המסמך הרשמי לחתימת אפוסטיל בקפריסין, העלות שונה בין העיריות ונעה בין 10 ל 30 אירו. לפעמים לוקח כ 24 שעות לקבל חזרה את המסמך ולכן מומלץ לקחת זאת בחשבון בהזמנת הטיסות והלינה.

10. מעבר על הפרטים בצורה קפדנית - לאחר שקיבלתם את המסמך הסופי החתום, שימו לב לאיות השמות שלכם, למספר הדרכון המופיעים ולחותמות הרשמיות, שימו לב גם שיש חתימת אפוסטיל על המסמך. לאחר החזרה לארץ יהיה קשה יותר לתקן ולשנות את המסמך במקרה הצורך.

11. מזל טוב! רישום בישראל - עם חזרתכם לארץ גשו למשרד הפנים (ניתן להזמין תור באינטרנט) עבור שינוי סטטוס. אין צורך לתרגם את המסמך הרשמי וניתן לגשת איתו ככה כמו שהוא. מזל טוב, אתם נשואים גם לפי מדינת ישראל! שימו לב כי יש להרשם במשרד הפנים תוך 30 יום ממועד החתונה הרשמי.

12. עלויות -

- הנפקת תמציות רישום ותעודת לידה – חינם.

- תרגום, נוטריון ואפוסטיל - 800-1000 שח תלוי בספק.

- אגרת חתונה בעירייה – 282 אירו, התשלום מתבצע לפני החתונה עצמה, בעירייה.

- אגרת חתונה מחוץ לעירייה או בשעות אחה״צ ערב - 312 אירו נוספים.

- אפוסטיל בקפריסין - 10-30 אירו תלוי בעירייה.

- עלות רישום במשרד הפנים הישראלי - חינם

- עלויות טיסות ולינה - בהתאם להזמנה

הפקת חתונה בקפריסין

 

זוגות רבים בוחרים לטוס עם קרובי המשפחה והחברים, לחופשת-חתונה הנמשכת 3-4 ימים בקפריסין, ניתן להפיק אירוע מ 10 משתתפים ואפילו עד 400. כאשר רוב החתונות נעות בין 30-120 אורחים ותלויות בתקציב.

נשמח לסייע בהפקת האירוע מקצה לקצה --> לחצו כאן ליצור איתנו קשר

המדריך הנ״ל מתייחס למצ״ב בו שני בני הזוג הינם ישראלים ורווקים.

יש לוודא את נכונות הפרטים מול העירייה ולוודא האם נדרשים מסמכים נוספים או כל שינוי בחוקים והנהלים אשר דורש התייחסות נוספת מהצד שלכם. כל הכתוב במדריך זה הינו המלצה בלבד.

חתונה זה נושא חשוב - קחו ברצינות את התכנון.

במידה ורוצים הפקת אירוע חתונה עם אורחים ומשפחה, חלום שנמשך 3 ימים בקפריסין ניתן לפנות לחברת Overseas - הפקת אירועים בקפריסין המתמחה בהפקת וליווי חתונות במחוז פאפוס בפרט וקפריסין בכלל.

להמלצות וטיפים על מחוז פאפוס מומלץ לבקר באתר Go Paphos

bottom of page